ASGFusion
Trackmania Nations Forever

Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy Francia fejlesztőgárda, akik kitalálták azt, hogy kellene készíteni egy játékot, amit ingyen letölthetővé, ingyen játszható lehet varázsolni, a népek nagy örömére. A kedves olvasók, és játékosok szerencséjére ez nem maradt meg gondolati síkon, így megszületett a TrackMania Nations, majd most a Trackmania sorozat új üdvöskéje, a TrackMania Nations Forever.

 


A fejlesztők nem túlozták el a gépigényt, így azt kell mondjam, hogy a játék akadás mentesen fut egy gyengébb konfiguráción is, és épp elég mutatós egy erősebb videokártyával. Belépésünk után egy nagyon ötletes, ám eleinte talán kissé átláthatatlan menü fogad minket, de szerencsére pár percünkbe kerül csak, hogy tökéletesen kiismerjük, mit hol találunk. Az első kisebb hiba a zenében leledzik, mivel egy idő után egyhangúvá válik a muzsika, ami pedig hangsúlyos szerepet kapott a játékban. Így ez a fontos szereplő egy háborús játékkal keveredett westernkocsma furcsa egyvelegére emlékeztet, persze, ha ez nem tetszik, egy egyszerű gombbal rögtön el lehet tüntetni, vagy egy kis ügyességgel, és egy ogg konverter segítségével akár ki is cserélhetjük a kedvenc számainkra.

A következő, kicsit zavaró tényező a profil, és főleg a nevek színes betűvel írása, ami a szokásos színkódokkal történik, és emiatt sajnos az új játékosok megakadhatnak. Ezt a kis dolgot a készítők azért kicserélhették volna, hogy valamennyivel egyszerűbb, felhasználóbarátabb legyen a megközelítés. A játékban található ezen kívül egy paint jellegű, bonyolultságú szerkesztő a kreatívabb játékoknak, itt kedvünkre festhetjük autónkat, és így kiléphetünk az arctalan tömegből, plusz mindenki kiélheti művészi hajlamait.


A TMNF pályaszerkesztője mellett sem mehetünk el szó nélkül. Itt mindenki megpróbálhat pályát készíteni az elemek egymás után rakosgatásával, amit megspékelhetünk különböző kameraváltásokkal, és különleges effektekkel. Amint elkészül a pályánk, rögtön mehetünk is a TMNF Exchange-re, ami a Trackmania pályacserélő oldala. Itt mindenki keresgélhet, feltölthet pályákat, és ha másoknak is tetszik a pályánk, akár díjakkal is jutalmazhatnak minket.


Térjünk is át magára a játékra. A szóló módban különböző medálokat érhetünk el attól függően, hogy milyen időt megyünk az adott pályán. Ez a mód igazából nem mondható túl érdekesnek, viszont arra a célra tökéletesen megfelel, hogy megtanuljuk a kezelés alapjait, és így önbizalommal vághassunk neki a multiplayer módnak. Belépésünk után több ezer szerver között válogathatunk a világ minden tájáról. A legszembetűnőbb dolog itt is a pályaszerkesztővel kapcsolatos, hiszen tulajdonképpen nem találni olyan szervert, ahol ugyanazokon a pályákon folyik a versengés.

Az online versenyek négy különböző módban folyhatnak:

- time attack:   A legegyszerűbb mód. Adott időn belül kell a pályán a legjobb kört futni.

- rounds:  Ebben a módban mindenki egyszerre indul el, aki először ér be a célba, az nyer, és pontot kap. A játék egy adott ponthatárig megy, aki eléri a megadott pontszámot, az nyeri meg a versenyt.

- championship: Ez a mód hasonlít a rounds-ra, de itt van egy kvalifikációs szakasz, ahol mindig a győztes jut be a döntő körbe. Kissé hosszadalmas lehet több játékos esetén, de igen izgalmas.

- team: Két csapat küzd egymás ellen, a rounds mód szabályai szerint. A különbség, hogy a játék összeadja a csapatok körökben szerzett pontjait, és a több pontot megszerző csapat nyeri meg magát a bajnokságot.

A versenyek végén pontokat kapunk, ami alapján a játék kiszámítja a világranglistás helyezésünket. A pontokat több tényező is befolyásolja, például a helyezésünk, a legyőzött játékosok ranglistás helyezése (több pont jár, ha olyan embert győzünk le, aki jobb helyen áll a ranglistán, mint mi), a pálya hossza, az időkülönbségek, és még kismillió dolog.


Sajnos a játékmenetben akadnak kisebb hibák (bugok) ezek elég idegesítőek tudnak lenni, főleg ha nyerni akarunk. Ilyen például a dirtre (földre) való érkezés. Előfordul, hogy ha egy ugratóról a földre érkezünk, az autónk egyszerűen dob egy szaltót, jobb esetben csak lelassul, mintha rátenyereltünk volna a fékre. Ilyen további idegesítő elem például, ha a loopokban van ugrató, ugyanis ebben az esetben megesik, hogy valami ismeretlen erő egyszerűen kidob minket a pályáról. Érdekesség, hogy a játékban helyet kapott egy 3D mód, ami annyit jelent, hogy térben is átélhetjük a játékélményt, egy 3D szemüveg segítségével.


Összegzésképpen azt mondhatom, a Nadeo ismét egy remekművet adott ki a kezei közül, kisebb hibákkal ugyan, de ezt megbocsájthatjuk nekik, hiszen a játék teljesen ingyenes, és tökéletesen alkalmas arra, hogy hosszú órákat töltsünk el vele, de arra is, hogy csak öt percre felugorjuk egy pár körre. Azért azt tegyük hozzá, hogy a TMNF elsősorban online játéknak készült, és a többjátékos mód nyújt igazi élvezetet, kicsik és nagyok számára egyaránt.

Forrás: theSOURCE

 

Szavazás

Milyen a csapat honlapja?
Nagyon jó!
Elmegy
Rossz
Asztali nézet